Kas joogiputru tohib säilitada külmikus?

Kui segate joogipudrupulbri külma veega, säilitage valmissegu külmikus max. 6–8 tundi. Enne tarvitamist võite putru soojendada vesivannil, mikrolaineahjus või potis. Kui segate pudrupulbri sooja veega, peate seda lapsele pakkuma kohe. Joogipudru jääke, mis on jäänud tassi või potti, ärge uuesti soojendage. Kui jätate osa soojendatud joogipudrust alles sooviga seda hiljem uuesti soojendada, võib tassi või pudelisse tekkida lapsele ohtlikke baktereid. Soojendatud toit tuleb ära tarvitada tunni jooksul.

Miks on ilma piimata tavalised ja joogipudrud kallimad?

Üks põhjustest, miks piimavabad tooted on kallimad, on see, et neid valmistatakse täiesti teistsugusel meetodil kui piima sisaldavat putru. Selleks, et tagada piimavabade toodete kvaliteet, valmistame neid eraldi vabrikus.
Sel viisil saame olla kindlad, et toodetel ei ole mingit kontakti piimaga. Tootmis- ja tooraine kulud ja asjaolu, et toodet valmistatakse piiratud sihtgrupile, ongi põhjused, miks toote hind on kõrgem.

Miks piimavabad pudrud ei ole müügis suurtes või multipakendites?

Tagamaks piimavabade toodete kvaliteeti, valmistame neid eraldi vabrikus. Nii saame olla kindlad, et toodetel ei ole mingit kontakti piimaga. Antud hetkel meie vabrik suuri pakendeid ei tooda.

Miks sisaldavad piimavabad pudrud sojavalku?

Meie piimavabad pudrud sisaldavad tõepoolest sojavalku. Varem arvati, et lehmapiimale allergilistel inimestel avaldub ka sojavalguallergia, kuid praeguseks sellekohased tõendid puuduvad. Pigem soovitatakse lehmapiimavalgule allergiliste laste menüüsse lisada sojatooteid. Loomulikult on kõik lapsed erinevad. On ka selliseid lapsi, kes on allergilised nii lehmapiimavalgule kui ka sojale. Neile meie tooted ei sobi.

Millised tooted ei sisalda piima?

Meie kodulehel, toodete alammenüüs leiate funktsiooni, mis võimaldab valida tooteid, mis ei sisalda näiteks piima.